Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 500C183T100CC2B
500C183T100CC2B
500C183T100CC2B Cornell Dubilier - CDE
500C-1114345.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 18000uF 100V 10%+50%
auf Bestellung 26 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C183T100CC2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 18000UF 100V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C183T100CC2B 500C183T100CC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 500C.pdf Description: CAP ALUM 18000UF 100V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 100 V