500C192T400BD2B
500C192T400BD2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1900UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 59.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1900 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz
auf Bestellung 48 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C192T400BD2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1900UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 59.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 1900 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C192T400BD2B 500C192T400BD2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C-2944620.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1900uF 400V -10+50%