500C202M450CD2D
500C202M450CD2D Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2000 µF
Voltage - Rated: 450 V
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C202M450CD2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2000UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 2000 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote 500C202M450CD2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C202M450CD2D 500C202M450CD2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2000uF 20% 450V