500C222T450CC2B
500C222T450CC2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 450 V
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C222T450CC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C222T450CC2B 500C222T450CC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 450V 10%+50% SCREW TERMINAL