500C252T100AA2B
500C252T100AA2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
500C.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF 100V 10%+50%
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C252T100AA2B Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 2500UF 100V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C252T100AA2B 500C252T100AA2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 500C.pdf Description: CAP ALUM 2500UF 100V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 100 V