500C273U063EC2B
500C273U063EC2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27000UF 63V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 27000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C273U063EC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27000UF 63V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 27000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 500C273U063EC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C273U063EC2B 500C273U063EC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 27000uF 63V -10%+75%