500C362T450DD2B
500C362T450DD2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3600UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 3600 µF
Voltage - Rated: 450 V
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C362T450DD2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3600UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 3600 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C362T450DD2B 500C362T450DD2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C-2944620.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3600uF 450V 10%+50%
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
500C362T450DD2B 500C362T450DD2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3600uF 450V 10%+50%