500C551T250AC2B
500C551T250AC2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 550UF 250V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 98mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 550 µF
Voltage - Rated: 250 V
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C551T250AC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 550UF 250V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 98mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 550 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote 500C551T250AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C551T250AC2B 500C551T250AC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 550uF 250V 10%+50%