500C602T040AB2B
500C602T040AB2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 40V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 40 V
auf Bestellung 51 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C602T040AB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 40V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote 500C602T040AB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C602T040AB2B 500C602T040AB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C-1114345.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6000uF 40V 10%+50%