Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 500C602T250DB2B
500C602T250DB2B
500C602T250DB2B Cornell Dubilier - CDE
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6000uF 250V 10%+50%
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C602T250DB2B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 6000UF 250V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C602T250DB2B 500C602T250DB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 500C.pdf Description: CAP ALUM 6000UF 250V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 250 V