500C653U063DJ2B
500C653U063DJ2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 65000UF 63V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 65000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20 A @ 120 Hz
auf Bestellung 260 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C653U063DJ2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 65000UF 63V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 65000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20 A @ 120 Hz.