500C682T050AB2B
500C682T050AB2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 50V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 71 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C682T050AB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 50V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote 500C682T050AB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C682T050AB2B 500C682T050AB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C-1114345.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 50V 10%+50%