500C942T200DF2B
500C942T200DF2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9400UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 9400 µF
Voltage - Rated: 200 V
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C942T200DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9400UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 9400 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C942T200DF2B 500C942T200DF2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 9400uF -10%+50% 200V