500R223U063BC2B Cornell Dubilier Knowles
500R.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 63V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500R223U063BC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 63V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 63 V.
Weitere Produktangebote 500R223U063BC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500R223U063BC2B 500R223U063BC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500R.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF -10%+75% 63 Volts
Produkt ist nicht verfügbar
500R223U063BC2B 500R223U063BC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 500R.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF -10%+75% 63 Volts