500X103M160CD2B
500X103M160CD2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 160V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 95°C
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 160 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500X103M160CD2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 160V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 95°C, Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 160 V.