503HC1102K2SM6
503HC1102K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
HC1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.05UF 10% 1KVAC CHASS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.05 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 503HC1102K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.05UF 10% 1KVAC CHASS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.05 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 503HC1102K2SM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
503HC1102K2SM6 503HC1102K2SM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC1.pdf Film Capacitors 0.05uF 1kVac 150KVAR 2SM6