505HC3400K2EM8
505HC3400K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
HC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 505HC3400K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 505HC3400K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
505HC3400K2EM8 505HC3400K2EM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC3.pdf Film Capacitors 5uF 400Vac 10% Conduction Cooled