505HC3400K4TM6
505HC3400K4TM6 Cornell Dubilier Knowles
HC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 1.189" (30.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms
Size / Dimension: 2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 505HC3400K4TM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 1.189" (30.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms, Size / Dimension: 2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm).
Weitere Produktangebote 505HC3400K4TM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
505HC3400K4TM6 505HC3400K4TM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC3.pdf Film Capacitors 5uF 400Vac 10% Conduction Cooled