505HC3B400K2SM6
505HC3B400K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
HC3B.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHASSIS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 505HC3B400K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHASSIS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 505HC3B400K2SM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
505HC3B400K2SM6 505HC3B400K2SM6 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC3B.pdf Film Capacitors 5.0uF 400VAC 300KVAR 2SM6
Produkt ist nicht verfügbar
505HC3B400K2SM6 505HC3B400K2SM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC3B.pdf Film Capacitors 5.0uF 400VAC 300KVAR 2SM6