505LC3400K5LM8
505LC3400K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
LC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm)
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms
Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 505LC3400K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 400VAC SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm), Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.1 mOhms, Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm).
Weitere Produktangebote 505LC3400K5LM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
505LC3400K5LM8 505LC3400K5LM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC3.pdf Film Capacitors 5uF 400Vac 10% Conduction Cooled
Produkt ist nicht verfügbar
505LC3400K5LM8 505LC3400K5LM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LC3.pdf Film Capacitors 5uF 400Vac 10% Conduction Cooled