506PHC250K
506PHC250K CDE / Illinois Capacitor
PHC.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 50uF 250V 10% FILM/IC
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 506PHC250K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 50UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 50 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms, Size / Dimension: 1.457" Dia x 2.323" L (37.00mm x 59.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
506PHC250K 506PHC250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 50UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5 mOhms
Size / Dimension: 1.457" Dia x 2.323" L (37.00mm x 59.00mm)