Produkte > GRAYHILL > 50KM36-01-1-10N
50KM36-01-1-10N
50KM36-01-1-10N Grayhill
grhl-s-a0002921684-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 50KM36-01-1-10N-C
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 50KM36-01-1-10N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 18.77mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 50KM36-01-1-10N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
50KM36-01-1-10N Hersteller : Grayhill Inc. 51bcd-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 18.77mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V