50NHG000B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 50A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.677" L x 0.827" W x 1.614" H (68.00mm x 21.00mm x 41.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Medium Blow
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 50NHG000B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 50A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.677" L x 0.827" W x 1.614" H (68.00mm x 21.00mm x 41.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Medium Blow, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 50NHG000B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
50NHG000B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton ETON_S_A0003494835_1-2512064.pdf Specialty Fuses NH FUSE 50AMP 690V SIZE 000 GG MGL