Produkte > GRAYHILL INC. > 50SP36-01-1-10N
50SP36-01-1-10N Grayhill Inc.
51bcd-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 13.64mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 50SP36-01-1-10N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 13.64mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 50SP36-01-1-10N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
50SP36-01-1-10N 50SP36-01-1-10N Hersteller : Grayhill Rotary_50,51-335052.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Shaft/panel seal, PC mount, 36°, 1 deck, 1 pole/deck, 10 positions/pole, non-shorting