Produkte > GRAYHILL INC. > 51BSP22-01-1-16N
51BSP22-01-1-16N
51BSP22-01-1-16N Grayhill Inc.
31a1b39c-5a7a-4c6f-8c29-8cdaf4e9bc88
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 16
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 3.18mm
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP16T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 13.64mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51BSP22-01-1-16N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 16, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 3.18mm, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP16T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 13.64mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.