Produkte > GRAYHILL INC. > 51BSP30-01-1-11N
51BSP30-01-1-11N
51BSP30-01-1-11N Grayhill Inc.
51bcd-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 150MA 115V
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 11
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 3.18mm
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 13.64mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51BSP30-01-1-11N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 150MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 11, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 3.18mm, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 13.64mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.