Produkte > GRAYHILL > 51SP22-01-1-13N
51SP22-01-1-13N
51SP22-01-1-13N Grayhill
Rotary_50,51-335052.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch, Shaft/panel seal, PC mount, 22.5°, 1 deck, 1 pole/deck, 13 positions/pole, non-shorting
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51SP22-01-1-13N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 13POS 150MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 13, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP13T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 13.64mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 51SP22-01-1-13N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
51SP22-01-1-13N Hersteller : Grayhill Inc. 50-51-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 13POS 150MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 13
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP13T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 13.64mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V