Produkte > GRAYHILL INC. > 51SPT30-01-1-10S
51SPT30-01-1-10S
51SPT30-01-1-10S Grayhill Inc.
31a1b39c-5a7a-4c6f-8c29-8cdaf4e9bc88
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V
Features: Process Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 14.63mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51SPT30-01-1-10S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V, Features: Process Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 14.63mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.