520C102T450BF1B
520C102T450BF1B Cornell Dubilier Knowles
520C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 520C102T450BF1B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote 520C102T450BF1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
520C102T450BF1B 520C102T450BF1B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 520C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF -10%+50% 450V