Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 520C312V450DC2FS
520C312V450DC2FS
520C312V450DC2FS Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 520C312V450DC2FS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 450 V.