520C562P400DF2H
520C562P400DF2H Knowles / Illinois Capacitor
520C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 400V 0.2
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 520C562P400DF2H Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 5600UF 400V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
520C562P400DF2H 520C562P400DF2H Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 520C-2944594.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 400V 0.2
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
520C562P400DF2H 520C562P400DF2H Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 520C.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 400V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V