Produkte > TUBEDEPOT > 531-PT10V-25K
531-PT10V-25K
531-PT10V-25K TubeDepot
Hersteller: TubeDepot
Description: TRIM POT BIAS / LEVEL VALUE 25K
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 25 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 531-PT10V-25K TubeDepot
Description: TRIM POT BIAS / LEVEL VALUE 25K, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 25 kOhms, Number of Turns: 1.