Produkte > GRAYHILL > 53HS15-01-1-13N
53HS15-01-1-13N
53HS15-01-1-13N Grayhill
grhls01175_1-2289301.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 53HS15-01-1-13N
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 53HS15-01-1-13N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 13POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 13, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 15°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP13T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 23.27mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 53HS15-01-1-13N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
53HS15-01-1-13N Hersteller : Grayhill Inc. Description: SWITCH ROTARY 13POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 13
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 15°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP13T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 23.27mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V