550102U150BC2B Cornell Dubilier Knowles
550.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 150V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.024" Dia (51.41mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.217" (30.91mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550102U150BC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 150V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.024" Dia (51.41mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.217" (30.91mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 150 V.
Weitere Produktangebote 550102U150BC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550102U150BC2B 550102U150BC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 550.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1000uF -10%+75% 150V