550183M100BD2B Cornell Dubilier Knowles
550.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.024" Dia (51.41mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.717" (119.81mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550183M100BD2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.024" Dia (51.41mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.717" (119.81mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 100 V.