550211T450AH2B Cornell Dubilier Knowles
550.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 210UF 450V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.399" Dia (35.53mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 399mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.717" (69.01mm)
Capacitance: 210 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550211T450AH2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 210UF 450V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.399" Dia (35.53mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 399mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.717" (69.01mm), Capacitance: 210 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 550211T450AH2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550211T450AH2B 550211T450AH2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 550.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 210uF 450V -10%+50%
Produkt ist nicht verfügbar
550211T450AH2B 550211T450AH2B Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 550-3081784.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 210uF 450V -10%+50%