550322T450DF2B Cornell Dubilier Knowles
550.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.024" Dia (76.81mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.717" (145.21mm)
Capacitance: 3200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15.2 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550322T450DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.024" Dia (76.81mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.717" (145.21mm), Capacitance: 3200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15.2 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 550322T450DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550322T450DF2B 550322T450DF2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 550.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3200uF 450V -10%+50%