Produkte > AMPHENOL THERMOMETRICS > 5506-20-140-24-PTH
5506-20-140-24-PTH
5506-20-140-24-PTH Amphenol Thermometrics
PTH%20Type.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR PTC 20 OHM 25% COIN
Packaging: Bulk
Package / Case: Coin 14.0mm Dia x 1.5mm W
Mounting Type: Clamp On
Resistance Tolerance: ±25%
Resistance @ 25°C: 20 Ohms
Power - Max: 40 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5506-20-140-24-PTH Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR PTC 20 OHM 25% COIN, Packaging: Bulk, Package / Case: Coin 14.0mm Dia x 1.5mm W, Mounting Type: Clamp On, Resistance Tolerance: ±25%, Resistance @ 25°C: 20 Ohms, Power - Max: 40 W.