550921T400EC2B Cornell Dubilier Knowles
550.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 920UF 400V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 920 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550921T400EC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 920UF 400V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 920 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote 550921T400EC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550921T400EC2B 550921T400EC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 550.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 920uF -10%+50% 400V
Produkt ist nicht verfügbar
550921T400EC2B 550921T400EC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 550.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 920uF -10%+50% 400V