Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 550C103M250DF2DS
550C103M250DF2DS
550C103M250DF2DS Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C103M250DF2DS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 250 V.