550C112T400AF2B
550C112T400AF2B Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 400V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C112T400AF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1100UF 400V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 400 V.