550C222T250EC2B
550C222T250EC2B Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 250V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C222T250EC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 250V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V.