550C332T450DE5B
550C332T450DE5B Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C332T450DE5B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote 550C332T450DE5B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550C332T450DE5B 550C332T450DE5B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 550C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3300uF -10%+50% 450V