550C352T300DC2B
550C352T300DC2B Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 300V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 3500 µF
Voltage - Rated: 300 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C352T300DC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3500UF 300V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 3500 µF, Voltage - Rated: 300 V.