550C361T450AJ2B
550C361T450AJ2B Knowles / Illinois Capacitor
550C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 360uF 450V -10%+50%
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C361T450AJ2B Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 360UF 450V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 360 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote 550C361T450AJ2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550C361T450AJ2B 550C361T450AJ2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 550C.pdf Description: CAP ALUM 360UF 450V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 360 µF
Voltage - Rated: 450 V