550C372T450DF2E
550C372T450DF2E Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3700UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 3700 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C372T450DF2E Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3700UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 3700 µF, Voltage - Rated: 450 V.