550C811T400BB2B
550C811T400BB2B Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 810UF 400V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Capacitance: 810 µF
Voltage - Rated: 400 V
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C811T400BB2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 810UF 400V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Capacitance: 810 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote 550C811T400BB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550C811T400BB2B 550C811T400BB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 550C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 810uF -10%+50% 400V Screw Terminal