Produkte > KNOWLES NOVACAP > 5550B184K202NT
5550B184K202NT
5550B184K202NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: Nonstandard SMD
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.551" L x 0.500" W (14.00mm x 12.70mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 0.18 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5550B184K202NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: Nonstandard SMD, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.551" L x 0.500" W (14.00mm x 12.70mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 0.18 µF.