Produkte > KNOWLES NOVACAP > 5550N222J103LE
5550N222J103LE
5550N222J103LE Knowles Novacap
Commercial_Radial_Lead.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 2200PF 10KV C0G/NP0 RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 10000V (10kV)
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.580" (14.73mm)
Height - Seated (Max): 0.775" (19.68mm)
Capacitance: 2200 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5550N222J103LE Knowles Novacap
Description: CAP CER 2200PF 10KV C0G/NP0 RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 10000V (10kV), Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.580" (14.73mm), Height - Seated (Max): 0.775" (19.68mm), Capacitance: 2200 pF.