Produkte > KNOWLES SYFER > 5550Y3K00273MXB
5550Y3K00273MXB
5550Y3K00273MXB Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Nonstandard SMD
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 0.027 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5550Y3K00273MXB Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: Nonstandard SMD, Temperature Coefficient: X7R (2R1), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Capacitance: 0.027 µF.